Галерија: Атмосфера од третата вечер од кампувањето пред Влада

Дел од граѓаните веќе трета вечер кампуваат пред Владата, а ќе останат таму, како што велат се до оставка на Никола Груевски. Во текот на целиот ден имаат бројни активности, вечер се држат трибини, а денот завршува со музика и филм

(Галерија): Одбележан 13-ти ноември

Фотографии од одбележувањето на Денот на ослободувањето на Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Сите погледи кон Катица Јанева

И денеска продолжи надзорната расправа за извештајот на Специјалното јавно обвинителство на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, на која Катица Јанева...

(Галерија): Концерт на групата „Фолтин“ за студентите

Во рамките на автономната зона на Филозофскиот факултет, групата „Фолтин“ одржа концерт за студентите кои иако ја извојуваа победата во борбата против воведувањето на екстерното тестирање, сепак и во наредните денови ќе одржуваат манифестации. На концертот имаше кутија за донации за помош на Теона Димовска, болната сестра на Тамара, која неодамна почина.

И за Ставрески ќе има барок!

Финишираат подготовките за новата зграда на Министерството за финансии вредна повеќе од 15 милиони евра

(ГАЛЕРИЈА) Пендаровски доби втора шанса од Конгресот на СДСМ

Ми дадовте огромна политичка одговорност, која во месеците и годините што се пред нас имам намера да ја оправдам во целост, во интерес на...

(Галерија) Бит-пазар како Бејрут

Незадоволството за пресудата во случајот „Монструм’ прерасна во пресметка со полицијата

(Галерија) Пуштен во употреба Археолошкиот музеј

Вчера беше промовиран објектот кој според владиниот отчет чини 27.5 милиони евра

(Галерија): Протест на движењето „Беса“

Фотографии од денешниот протест низ улиците на Скопје во организација на движењето „Беса“

Галерија: Летен дожд во Скопје

Среде лето, дожд го заплисна главниот град и ги изненади Скопјани. Ама, тие си се снајдоа.

Галерија: Теарце гласа!

Фотограф Томислав Георгиев Атмосфера од гласањето во Теарце, на избирачкото место 2011. Изборите засега се одржуват без проблеми.  

(ГАЛЕРИЈА) Скопје се изгуби во смогот, загадувањето и до 20 пати...

Скопје изминативе денови се соочува со енормно загадување. Синоќа мерната станица кај Ректорат покажа 650 микрограми на еден кубен метар ПМ10-честички, што е за...

(Галерија) Отворање на Боемската улица

Општина Центар вчера ја промовираше таканаречената Боемска улица која се наоѓа во Дебар Маало

(Галерија): Масовен студентски протест!

Фотографии од масовниот студентски протест кој се одржа денеска низ скопските улици

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ