АРХИВА Освен „Империја“ и случајот „Поштенска Банка“ се користел за рекет?

Текстот е објавен на 26 јули 2019 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1242 Ќе ја седне ли случајот „Рекет“ и шефицата на СЈО, Катица...

АРХИВА Филипче нема пари за домашните лекари, а странските ги плаќа...

Текстот е објавен на 12 јули 2019 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1240 Клиниката за детска хирургија ангажирала тројца странски лекари, кои за повремено...

АРХИВА Пред аферата „Рекет“, Зоки Кичеец и неговиот татко купиле куќа...

Текстот е објавен на 19 јули 2019 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1241 Второосомничениот во истрагата што се води за изнуда, трговија со влијание...

АРХИВА МЕПСО потроши половина милион евра за мебел и софтвер, а...

Текстот е објавен на 05 јули 2019 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1239 Во рамки на кадровското проветување што предизборно го најави премиерот Зоран...

(АРХИВА) Ќе го потоне ли Катица Јанева СЈО?!

Текстот е објавен во неделникот „Фокус“ на 18 јануари 2019 година, во број 1215 По бегството на екс премиерот Никола Груевски и отворањето на капијата...

За Интерпол, Груевски е слободен граѓанин на Унгарија!

Текстот е објавен на 30 мај 2019 година во неделникот „Фокус“, во бројот 1234 Пишува: Валентина ВУРМО Меѓу 6.957 озлогласени криминалци по кои трага Интерпол, не...

АРХИВА Во мандатот на Адеми, Министерството за култура грантирало здруженија блиски...

Текстот е објавен на 15 февруари 2019 година во неделникот „Фокус“, во бројот 1219 Во рамки на изминатава владина реконструкција, нов министер за култура стана...

АРХИВА Како струшката фирма „Набизи“ дојде до градежно земјиште од 4,5...

Текстот е објавен на 21 март 2019 година во неделникот „Фокус“, во бројот 1223 Испровоциран од упорноста на соговорниците да потврди дека Македонија ќе добие...

АРХИВА: Како автопатот Миладиновци – Штип поскапе двојно

Текстот е објавен на 17 март 2017 година во неделникот „Фокус“, во бројот 1119 Иако требаше да биде пуштен во употреба во мај годинава, изградбата...

АРХИВА: Дали Русите ја трујат и претседателската кампања?

Текстот е објавен на 18 април 2019 година во неделникот „Фокус“, во бројот 1228 Пишува: Насер СЕЛМАНИ Кон крајот на март годинава, Варшавскиот институт за стратешки...

АРХИВА: Сведоштво на родителите на Фросина: Вистинскиот убиец го штитат моќници...

Текстот е објавен на 03 септември 2015 година во неделникот „Фокус“, во бројот 1039 Пишува: Валентина Стојанчевска Со ништо не може да се врати изгубениот живот...

Министерството за култура грантирало здруженија блиски до БЕСА и партиски функционери!

Текстот е објавен на 15.02.2019 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1219 „Фокус“ откри невладини здруженија и физички лица, кои директно или посредно може да...

АРХИВА Бизнис медиумско-полициски шеми: Кои се тајкуните што владеат со градежништвото,...

Текстот е објавен на 14 февруари, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 958 Пишувала Мери ЈОРДАНОВСКА Само преку една адреса и две компании лесно може...

АРХИВА Интервју со Биљал Касами: Република Северна Македонија ќе биде држава...

Текстот е објавен на 10.08.2018 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1192 Лидерот на БЕСА, Биљал Касами, деновиве е во центарот на вниманието, поради тоа...

Ќе се умира полека!

Текстот е објавен на 7 декември, 2018 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1209 Пишува: Сашо ТАСЕВСКИ Кога е живот во прашање, сето останато е грашок...

АРХИВА Чавков менуваше функции во пржинската влада, а неговите деца и...

Текстот е објавен на 15.12.2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1158 Во рамки на судскиот процес за крвавите настани во парламентот на 27 април,...

АРХИВА Ортак на Анѓушев го купил имотот на „МЗТ Леарница“ за...

Текстот е објавен на 12.10.2018 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1201 Откако беше отворена стечајна постапка за „МЗТ Леарница“ поради проблеми во работењето, речиси...

АРХИВА Изведувачот на барокниот објект на скопски водовод ја купил компанијата...

Текстот е објавен на 25.03.2018 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1172 Податоците што неодамна ги обезбеди „Фокус“ открија  дека компанијата што склучи договор од...

АРХИВА Црквата стана сопственик на планинарскиот дом на Матка со помош...

Текстот е објавен на 26.01.2018 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1164 Атрактивното земјиште во строгиот центар на Скопје спроти хотелот Холидеј Ин, каде долги...

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ