(Фотогалерија) Опозицијата на протест побара оставка од Заев

by fokus 23:10
23:10

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протест за, како што соопшти партијата, „заштита на националните црвени линии кои се последниот бедем на македонскиот идентитет“.

Тие побараа премиерот Зоран Заев да се извини и да поднесе оставка по интервјуто за бугарскта агенција БГНЕС.

 

Фото: Томислав Георгиев

Поврзани новости