(Фотогалерија)Тензични протести за „Монструм“- осум приведени и седум повредени

by fokus

Тензично со шок бомби, гаѓање кон полицијата, повредени и приведени завршија протестите против пресудата за случајот „Монструм“. Демонстрантите требаше протестот да го завршат пред Влада, но полицијата не им дозволи да стигнат ни до Кривичниот суд бидејќи имале дојава за инциденти. Епилогот од протестите против казните затвор за петмината убиени кај Смилковското езеро во 2012 година, е најмалку осум приведени демонстранти и седум повредени полицајци.

 

Фото: Томислав Георгиев

Поврзани новости