Весник Фокус

1176

Се јави една од играорките: Се расположивме малку, не правевме свадба!

Во контактната емисија ,,1 минута на 1ТВ’’ која се емитува секој ден во 19.15 часот на 1ТВ, вечерва се јави една од играорките на...

Грчкото МНР: Хан не ги разбира преговорите за името

Грчкото Министерство за надворешни работи (МНР), попладнево преку соопштение реагираше на изјавата на еврокомесарот Јоханес Хан повикувајќи го да престане да дава погрешна слика за...

(ФОТО) Анѓушев во одело „Made in Macedonia“

Вицепремиерот Кочо Анѓушев на вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица носеше одело од македонскиот бренд „Signori“. Под името на брендот, на оделото стои и слоганот...

Отворено писмо до премиерот Заев за случајот „Алфа“: Во име на правдата овозможете повторување...

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ ЗА СЛУЧАЈОТ “АЛФА” Почитуван Премиере, Ви се обраќам на овој начин, бидејќи вистината треба да има што повеќе сведоци. Нашата земја,...

Шекеринска: Покрај сите свои маани, Охридскиот договор ни даде можност да се врати мирот...

По 17 години можеме да кажеме дека големиот успех со сите маани на Охридскиот договор е дека тој ни даде можност да се врати мирот...

Стрип