Фотогалерија: Паралелни прослави за Илинден во Крушево

by Frosina Fakova 13:49
13:49

Илинден 2020, поинаков од другите прослави досега, со малку посетители, дистанца и заштитни маски. Свежо цвеќе на Мечкин Камен положи владина делегација, а таму се обрати потпретседателот на Собрание, Горан Мисовски. По нив, на Мечкин Камен, пристигна пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи која ја предводеше коњаницата.

 

Фото: Томислав Георгиев

Поврзани новости