(Фотогалерија) Маски, специјалци и тензија на карневалското дефиле во Вевчани

by fokus 17:57
17:57

И покрај откажувањето на годинешниот традиционален Вевчански карневал, вевчанци не се откажаа од маските. Иако почна мирно, дефилето заврши со судир меѓу василичарите и полицијата во којшто немаше повредени.

Фото: Томислав Георгиев

Поврзани новости