Галерија: Мандатот во рацете на Заев, најави Влада за 20 дена

by fokus 13:49
13:49

Претседателот Стево Пендаровски денеска, во вилата Водно, му го додели мандатот за состав на влада на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Фотографии: Томислав Георгиев

Поврзани новости