Заев во друштво на министрите Филипче, Спасовски и Сугарески на отворање на хотел

by fokus 22:09
22:09

Премиерот Зоран Заев заедно со министерите за транспорт и врски Горан Сугарески, за здравство Венко Филипче, за внатрешни работи Оливер Спасовски, како и градоначалникот на Охрид Јован Стојаноскина беа на отворањето на новиот хотел во Охрид „Јуник“ .

Оттаму премиерот порача дека деловната клима се стабилизира и се отвораат можности за нови инвестиции, а со тоа и нови работни места.

- Advertisements -

Оваа инвестиција, посочи Заев, е потврда дека веќе докажани компании почнуваат да вложуваат, помагајќи ја севкупната инвестициска активност во Македонија.

– Ова е охрабрување за сите наши домашни инвеститори, градители, изведувачи, сето она што ќе го заработат да го остават овде во Македонија, за да им остават на наредните генерации подобри можности – рече премиерот.

Поврзани новости