Таравари им „препиша“ лекови на ДУИ по два пати на ден после јадење

by fokus

Откако освоија 13 мандати, славеа и најавија дека од утре ќе почнат преговорите со ВМРО-ДПМНЕ за состав на влада, Арбен Таравари на Фејсбук испрати порака до ДУИ.

-Реков дека сум доктор и дека на крај ги давам лековите! 2 пати на ден после леб Помина! ПРОМЕНАТА ЗАВРШЕНА!, напиша Таравари на Фејсбук.

ДУИ засега има освоено 18 мандати, а опозициската „Вреди“ 13 мандати на парламентарните избори.

Поврзани новости