Ја ослободивме Македонија, порача Мицкоски и најави одговорност

by Фокус

Ја ослободивме Македонија, сите кои мислеа дека ќе ја понижат и уништат Македонија завршија на буниште, а натаму ќе одговараат, рече Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ.

-Беше тешко, но успеавме и победивме – рече тој на скопскиот плоштад.

Тој додаде дека Гордана Силјановска-Давкова станала претседател на со над половина милион гласови.

-Благодарност до сите, од сето ова ќе извлечеме поука – порача Мицкоски.

Поврзани новости