Борисов заработил спортска повреда па заминал на операција

by Фокус 22:37
22:37

Бугарскиот премиерот во оставка Бојко Борисов е снимен како влегува во болницата Пирогов.

Луѓе блиски до Борисов за Труд изјавиле дека тој има искинат внатрешен менискус, кој се трие од коската и може да биде потребно да добие вештачки зглоб.

- Advertisements -

Во Пирогов, Борисов бил подложен на магнетна резонанца и моментално е опериран во друга болница.

За претходните спортски повреди тој беше опериран во Софијамед од водечкиот специјалист за таа дејност, Антони Георгиев.

Во среда, тој требаше да се појави на првото сослушување во 45-тото национално собрание.

Поврзани новости