Антонио Милошоски слави победа на десницата… во Австрија!?

by fokus 11:53
11:53

Додека партијата чиј висок функционер е тој тагуваше по тешкиот пораз на локалните избори, Антонио Милошоски на твитер и фејсбук славеше победа на десницата, ама на изборите во Австрија, каде триумфираше Народната Партија предводена од Себастијан Курц.

Поврзани новости