ВО ЖИВО На мегдан со Пендаровски

by fokus

Кандидатот на СДСМ и коалицијата за претседател, Стево Пендаровски, излезе на мегдан и се соочи со шарените револуционери. Во видеото подолу можете да ја следите дебатата и одговорите на прашања што му ги поставија активистите.

Настанот се одвива во кафе барот Mr. Jack. Од иницијативата „На мегдан“ потсетуваат дека противкандидатката, Гордана Силјановска се уште одбива да се сретне со нив.

ВО ЖИВО: НА МЕГДАН СО КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ

Publiée par На Мегдан / Në Mejdan sur Jeudi 2 mai 2019

Линк до видеото

 

Поврзани новости