Приведени тројца дилери додека продавале марихуана во Градскиот парк во Скопје

by Fokus 10:38
10:38

Во Градскиот парк во Скопје вчера во 20 часот при продажба на марихуана приведени се три лица, улични дилери.

Како што соопштија од МВР, при извршен претрес кај лицата А.Р.(23), А.О.(21) и 17-годишен малолетник, сите од Скопје, пронајдена е поголема количина на марихуана како и една дробилица.

- Advertisements -

-По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена кривична пријава по член 215 од КЗ „Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”, се наведува во соопштението на МВР.

Поврзани новости