Милошоски напиша смешен статус на Фејсбук

by Фокус 19:23
19:23

Поранешниот министер и пратеник Антонио Милошоски, конечно, по половина век обидување напиша смешен статус на Фејсбук. Аналитичарите што ги контактиравме сметаат дека едноставно времето созреало и оти кај нив никогаш немало сомнеж дека кај Милошоски постои хумор иако претходно никој го нема забележано тоа.

– Се убив од смеење и да ви кажам ми олесна, конечно нѐ насмеа. Со ќеф му стиснав лајк и за првпат тоа го направив искрено – изјави скопјанецот Саше Марифетчиски, кој се дружи со Милошоски на Фејсбук уште од почетокот на векот.

- Advertisements -

Стручњаците велат дека македонскиот народ волку долго чекал само Латас да напише колумна со наслов кој нема да содржи само еден збор.

Поврзани новости