Гардијан: Камион влетал во шопинг центар во Стокхолм има и загинати ВИДЕО

by fokus

Гардијан, повикуваќи се на полициски извори пишува дека две лица загинале откако камион влетал во шопинг центар во центарот на Стокхолм.

Се уште нема информации за точниот број на повредени во инцидентот.

Странските медиуми јавуваат дека целиот реон е блокиран од полицијата. Сведок за локалните медиуми изјавил дека видел стотици луѓе како бегаат од нешто, за да се спасат.

Поврзани новости