Уапсен сопственикот на рингишпилот во Србија, нови детали за ужасната несреќа во која се повредени 13 деца

by Fokus

Приведен сопственикот на рингишпилот во полициската станица во Куршумлија, пренесуваат српските медиуми.

Тринаесет деца се повредени при уривање на рингишпилот, што се случи денеска околу 13 часот и 30 минути.

На местото на инцидентот имало повеќе од пет возила на брза помош, а лекарите ги згрижиле сите деца на кои им била потребна помош. Меѓу повредените се и брат и сестра.

Инаку, како што велат мештаните, овој рингишпил е таму веќе неколку дена, а денеска е саемот во Куршумлија. Децата биле на рингишпилот кога структурата се олабавила и се откачил.

На местото на инцидентот имало повеќе од пет возила на брза помош, а лекарите ги згрижиле сите деца на кои им била потребна помош.

– Во најкритична состојба е 13-годишно дете. Три деца се во Здравствениот дом Куршумли, а седум во Прокупље, а едно дете е префрлено во Ниш, додека две деца се пуштени дома – изјавил извор „Блиц“, додавајќи дека се сомнева дека несреќата се случила кога рингишпилот се скршил на половина.

За жал, ова не е прва несреќа што се случила со рингишпилот.

Поврзани новости