(Галерија): Атмосферата на натпреварот Работнички – МЗТ

by Фокус 21:41
21:41

Натпреварот од 4-то коло на првата кошаркарска лига меѓу МЗТ-Скопје и Работнички е прекинат.

Во салата „Парк“ во Скопје во која имаше скоро 2.000 гледачи, но неспортското однесување на мал дел од нив е причината за прекинот на натпреварот што инаку требаше да биде празник на кошарката.

- Advertising -

Откако судиите се вратија на теренот, но домаќините не се појавија во определеното време, натпреварот не се доигра.

По само 27 минути игра, и при 51:35 водство на „Работнички“ судијската тројка одлучи да го прекине натпреварот и да побара делот од публиката каде се наоѓаа „Сити парк бојси“ да ја напуштат салата. По 20-ина минути и домашните кошаркари решија да го напуштат теренот.

За конечната разврска на случајот ќе одлучува деновиве Македонската Кошаркарска Федерација.

Фото: Фокус, 2014.

 

Поврзани новости