Филипче, Спасовски, Битиќи и Царовска ќе бидат потпретседатели на СДСМ

by fokus 19:43
19:43
За потпретседатели на СДСМ вечерва ќе бидат избрани Венко Филипче, Оливер Спасовски, Фатмир Битиќи и Мила Царовска, дознава „Фокус“ од високи партиски извори.
Откако Заев освои убедлива поддрша на првите внатрепартиски избори тој најави дека ќе има тројца потпретседатели, но според нашите информации ќе бидат избрани четворица, колкушто максимум дозволува партискиот статут.

Поврзани новости