Битолчанец се сомничи дека произведувал и тргувал со детска порнографија

by fokus

Против 49-годишен битолчанец со иницијали П.П. е поднесена кривична пријава за сторено кривично дело “производство и дистрибуција на детска порнографија“.

Според полицијата во неговиот дом бил извршен претрес на 14.02.2018 во Битола, по наредба од судија за претходна постапка при Основен суд Битола. При претресот бил пронајден и одземен компакт диск со детска порнографија.

 

Поврзани новости