Прегазено три-годишно девојче во Батинци

by fokus

20-годишен скопјанец со иницијали И.А. вчера околу 16.30 часот управувајќи со автомобил марка „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки удрил во тригодишно девојче.

По незгодата, девојчето е пренесено во Градската општа болница Св.„Наум Охридски“ каде се констатирани тешки телесни повреди, велат од полицијат.

Поврзани новости