Весник Фокус

1172

(ФОТО) Автомобил влета во заштитната ограда на Собранието

Верижен судир на четири автомобили се случи вечерва на булеварот пред Собранието на Република Македонија. Како резултат на судирот едно од возилата влета и удри во оградата...

Случај „Триста“: Дел од луксузно набавените возила биле за УБК, немало жолто комбе, но...

Жолта „фиат линеа“ е дел од 300-те возила кои во 2008 година ги набави МВР, а за што СЈО кривично го гони тогашниот помошник...

Милошоски не ургирал за лустрација кај Аџиев, само се распрашувал како да стигне до...

Анонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на Топ Тема рече дека обвинувањето од СЈО во кое дел е и дека тој влијаел за...

Џафери му понудил на Коѕијас трилатерална средба меѓу парламентите на Грција, Македонија и Албанија

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери денеска се сретна со министерот за надворешни работи на Република Грција, Никос Коѕијас, кој престојува во...

Апасиев: Го критикував национализмот на Груевски, го критикувам и национализмот на ДУИ

Професорот по право, Димитар Апасиев во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека Законот за јазиците е противуставен. Според Апасиев, во Уставот се опфатени пет...

Стрип