видео

четврток, 24 април 2014 / Број 968

968

Кликни за повеќе

ФОКУС НЕДЕЛНИК

Во првите десет дена од изборната парламентарна кампања на ВМРО-ДПМНЕ, партијата потрошила 714.000 евра, а на располагање имала 850.000 евра, кои ги собрала само од членарина.

Десетици криминали и афери завршуваат со мегаскандал во кој се споменува името на Никола Груевски. Ако обвинувањата се вистинити, кога во државата ќе се врати владеењето на правото премиерот ќе заврши таму каде што има завршено Иво Санадер.

Во депо, во главниот град, општина Центар ја пронајде милионската ограда, која треба да биде поставена на мостот кај „Холидеј ин“, како дел од проектот „Скопје 2014“.

Во бендот „Рипортерс“ се новинарите Петрит Сарачини, Борјан Јовановски, Миле Бошњаковски, Стојан Трпчевски, Жарко Димитриоски и Драган Антоновски. Со нив се дружевме во Скопје Сити Мол.

Премиерот праша ако Заев е толку сигурен дека ќе биде премиер, зошто не си даде оставка од градоначалничкото место во Струмица

Во 2011-та, после четиригодишен процес, основниот суд во Струмица донесе ослободителна пресуда со која групата обвинети за измама и финансиски малверзации, меѓу нив и деновиве актуелниот Загорац Тумбовски, беа прогласени за невини!

Тој упати апел до граѓаните на Македонски Брод, на 27-ми април уште помасовно да излезат на гласање

Директно на рака на Гордана Јанкуловска, по налог на Никола Груевски, и` дадов 500 илјади евра, тврди Загорац Тумбовски за „Телма“, еден…

Тие тврдат дека воопшто не ја кријат оградата од јавноста, туку истата е во тек на изработка, односно лиење и ќе биде поставена веднаш штом ќе биде готова. Според нив, на мостот нема да бидат поставени скулптури.

Димовски тврди дека СДСМ го достигнала дното ,бидејќи користи изјави на лица во бегство, осудени за криминал.

Во моето јавно обраќање никаде не се споменува името на Никола Груевски како личност инволвирана во партизацијата и офшоризацијата на Македонска банка, вели Трпески

По барањето на ДПА Антикорупциската комисија да преземе мерки против коруптивните активности на фунцкџионери на ДУИ, меѓу кои речиси се сите министри од оваа партија, ДУИ достави наводни докази до Јавното обвинителство за криминална приватизација во која вмешан бил лидерот на ДПА.

Кумановци не сакаат веќе градот да служи за потсмев, смета министерката

За Бајрам Заев е Зајко Кокорајко и ќе го улови со морков

Реакција

Швајцарскиот весник „НЦЦ“ во текстот „Никола Груевски- малиот диктатор“ пишува дека премиерот, кој е на власт од 2006 година, во земјата „инсталираше полуавторитарен…

21 февруари 2012
Издава Здружение „Медиа Плус Фокус - Скопје“, бул. Климент Охридски бр. 54/2-1, 1000 Скопје. Сите права задржани. © 2014
Web by Glitch Agency