Одбојкарската федерација: Може да се тагува, но не премногу

Две победи над Белорусија и над Словенија, блескав сет против Русија, пораз во нијанси од Финска, објективно слаб натпревар против Турција. Македонските одбојкари тагуваат...

Турција ни ја прекина одбојкарската бајка

Одбојкарската репрезентација на Македонија сепак нема да игра во осминафиналето на Европското првенство, откако денеска Турција не одигра во наша корист. За Македонија да се...

Капитенот Ѓорѓиев: Леле луѓе што направивме!

Одбојкарската репрезентација на Македонија вчера ја оствари и втората победа на Европското првенство откако вечерва го совлада домаќинот Словенија. Капитенот на нашата селекција, Никола Ѓоѓриев...

Конте: Јас испаднав најголемо магаре

Тренерот на Интер, Антонио Конте, по нерешените 1:1 со Славија во 1. коло од Лигата на шампионите, ја презеде одговорноста за неуспехот. Според него, тимот...

Ѓорѓиев: Видовте ли како ги победивме среде Словенија?

Најдобриот македонски одбојкар Никола Ѓорѓиев, беше еуфоричен после победата над Словенците, и го истакна големото срце на тимот, како главен фактор за триумфот. -Видовте ли...

Со срце за Македонија: Одбојкарите ја победија и Словенија!

Одбојкарската репрезентација на Македонија ја оствари и втората победа на Европското првенство откако вечерва го совлада домаќинот Словенија. Македонија одлично го отвори мечот и поведе...

Македонските одбојкари во обид да ја изненадат Словенија

Македонската одбојкарска репрезентација по вчерашната историска, прва победа на евро-шампионатите, попладнево од 17:30 часот против ко-организаторот на континенталното натпреварување, селекцијата на Словенија ќе се...

Меси со став за групата од ЛШ на Барселона

Капитенот на Барселона, Лионел Меси пред натпреварот од првото коло од групната фаза од Лигата на шампионите против Борусија Дортмунд, смета дека Каталонците имаат...

Историска победа на македонските одбојкари на Европското првенство

Машкиот национален тим на Македонија во одбојка, ја совлада Белорусија со 3:1 (по сетови 23:25, 25:19, 29:27, 25:20), што е прва победа за „жолто-црвените“...

Јувентус пазари од Реал Мадрид

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус е заинтересиран за играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Иско, објави „Калчо Меркато“. Клубот од Торино ја разгледува можноста за...

Вардарецот Скубе во тимот на колото во ЛШ

Организаторот на играта на Вардар, Сташ Скубе се најде во дрим-тимот на првото коло од Лигата на шампионите. Словенецот имаше значаен придонес во триумфот на...

Ѓоковиќ заминува на операција

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ можеби ќе треба да оди на операција на рамото, објави порталот „Essentially Sports“. Сепак, првиот рекет на светот сè уште...

Меси незадоволен што Нејмар не се врати во Барселона

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси призна дека би сакал Нејмар да се врати во клубот. Во минатото трансфер период, Каталонците преговараа со ПСЖ...

Анчелоти го претпочитал Љоренте пред Икарди

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти, претпочитал раководството на тимот да го привлече Фернандо Љоренте, отколку Мауро Икарди. Ова го откри претседателот на клубот, Аурелио...

Селекторот Ангеловски задоволен: Нема сила што ова може да го сруши!

Селекторот на македонската фудбалска селекција, Игор Ангеловски не ја криеше среќата од синоќешната победа над Летонија со 2-0 и јавно им се заблагодари за...

Шумахер има проблеми со срцето?

Легендарниот германски Формула 1 возач, Михаел Шумахер е префрлен на траен третман во париската болница „Жорж Помпиду“ и е сместен на одделот за кардиохирургија. Засега нема...

Пандев: Да освоиме барем четири бода на мечевите со Словенија и...

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев смета дека двата натпревари од следниот прозорец во квалификациите за ЕУРО 2020 ќе бидат решавачки за пласманот...

Мрме верува во победа против Летонија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски на прес – конференцијата во пресрет на утрешниот натпревар против Летонија рече дека очекува победа. – Го респектираме...

ФК Борец прослави еден век постоење, Анѓушев среќен за јубилејот

На градскиот стадион „Зоран Паунов – Паун“ во Велес со пријателскиот натпревар помеѓу ФК Борец и суперлигашот ФК Вождовац од Белград се одбележа 100...

Вардар поразен во Украина, Чупиќ трагичар

Ракометарите на Вардар уште на првото гостување во новата сезона од СЕХА лигата, го претрпеа првиот пораз. „Црвено-црните“ попладнево загубија на гостувањето кај украински...

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ