Затрупана жена, извлечена жива во синоќешното невреме во Скопје

by Fokus 11:03
11:03

Невремето синоќа направи пустош низ Скопје, а најпогодени се Стајковци, Арачиново и Сингелиќ

Досега се потврдени 15 жртви и околу 200 исчеазнати. Во интервенциите п полноќ учествувале 12 тима на Брзата Помош. Лекарите им укажале помош на стотина повредени синоќа по невремето во Скопско. Имало граѓани со скршеници, набиеници и посекотини.

Спасувачките екипи успеале да спасат и затрупана жена, која за среќа според информациите на лекарите е со полесни повреди.

 

Поврзани новости