Осумгодишно дете донесено мртво во Ургентен центар по невремето во Скопје

by Fokus 11:09
11:09

Осумгодишно дете било донесено мртво во Ургентниот центар во Скопје, кај кое лекарите само констатирале смрт. Не се знае точно од каде е детето, но се претпоставува дека е од реонот на Стајковци.

Екипи на Брзата помош, МВР и АРМ, како и екипи на центарот за управување со кризи се на терен и работат на расчистување на пустошот што го остави невремето.

Според официјалните информации од МВР досега се пријавени и шест исчезнати лица, по кои се трага.

Поврзани новости