За Силјановска гласале 64,23%, а за Пендаровски 29,59%

by fokus

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска и понатаму е во убедливо водство пред кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски.

Според податоците на ДИК, досега се преброени 66% од избирачите, а според нив, за Силјановска гласале 64,23%, а за Пендаровски 29,59%.

Или во бројки, 348.547 за Силјановска и 160.583 за Пендаровски.

Поврзани новости