Силјановска со 100.000 гласа предност пред Пендаровски

by fokus

По изброени 40% од гласачките ливчиња, Гордана Силјановска има предност од речиси 100.000 гласа пред Стево Пендаровски.

Поточно, за Силјановска гласале 190.926 гласачи, а за Пендаровски 92.597.

Поврзани новости