Заев на вечера со Брнабиќ: „Пријателски пречек и инспиративни разговори“

by fokus 22:32
22:32

Премиерот Зоран Заев вечерва беше пречекан во Белград од неговата српска колешка Ана Брнабиќ. Тие вечерва имале заедничка вечера, а утре започнува работниот дел од посетата.

-Пријателски пречек и инспиративни разговори на заедничката вечера, со премиерката Ана Брнабиќ. Уверен сум дека тоа е добра најава за утрешниот работен дел од официјалната посета на Република Србија, напиша Заев на својот фејсбук профил.

- Advertisements -

Поврзани новости