Во духот на велигденските празници со вас споделуваме видео објавено на социјалните мрежи каде е снимена богослужба во православен храм. Видеото најверојатно потекнува од Грција и покажува необичен начин на вршење на богослужбата. Свештените лица и верниците изгледаат како опфатени со празничната еуфорија, а свештеникот со тротинет се движи низ храмот за да допре до сите присутни :).

Ο νε ι ρο #thanxkarounis

Posted by Stamatis Kraounakis on сабота, 7 Април 2018

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.