Почина српскиот академик Владета Јеротиќ

by fokus 11:07
11:07

Српскиот академик Владета Јеротиќ почина утрово во Белград во 95. година.

Јеротиќ беше истакнат српски лекар, невропсихијатар, психотерапевт и книжевник, сестран ерудит и академик на САНУ.

- Advertisements -

Поврзани новости