Пиво за 60 денари од штабот на Левица

by fokus 13:05
13:05

Левица денеска ги повика граѓаните на бојкот на референдумот, кој ќе се одржи на 30-ти септември. Како што додаваат од партијата, граѓаните треба да ја спречат власта да владее понатаму, бидејќи како што велат, истата не е легитимна.

Интересен беше просторот каде истата се одржуваше прес-конференцијата. Најверојатно станува збор за мала кујна, каде се продава пиво за 60 денари, а кафе и чај за 20 денари.

ФОТО – МАКФАКС

Поврзани новости