Објавен целиот договор меѓу Македонија и Грција

by fokus 21:39
21:39

Грчкиот весник Катимерини вечерва го објави целосниот договор што македонската и грчката влада го постигнаа за името.

Договорот можете да го прочитате на овој линк.

- Advertisements -

Поврзани новости