„Земјо македонска“ и „Едно име имаме“ се пеат пред Собрание

by fokus 21:28
21:28

Граѓаните кои вечерва протестираат пред Собрание предмалку ги пееја песните „Едно име имаме“ и „Земјо македонска“ и извикуваа „Македонија“.

Се палат бакли, а една запалена бакла беше фрлена и кон Собранието, кое го обезбедуваат специјалци.

- Advertisements -

Денеска на протест повика навивачката група Комити за, како што рекоа, одбрана на Македонија.

 

Поврзани новости