Кејт Мидлтон храбро се справува со ужасната дијагноза, тврди принцот Вилијам

by Fokus

Принцот Вилијам ја коментираше здравствената состојба на Кејт Мидлтон за време на посетата на болницата на заедницата Мери на островите Скили. Тој откри дека неговата сопруга „добро се снаоѓа“ откако и бил дијагностициран рак.

Вилијам, исто така, рече дека нивните деца, Џорџ, Шарлот и Луис, биле „многу љубоморни“ на неговото патување и дека тој може да ги однесе во Корнвол подоцна во текот на годината.

Тој ја спомена и поддршката што ја добиле од болничкиот персонал, како и гестовите на љубезност како што е писмото што го добиле.

Во прилог на ова, тој го посочи писмото од главната сестра Линда Мекхејл, напишано од нејзината внука, во кое таа им посакува брзо закрепнување на принцезата Кејт и кралот, за време на нивната битка со ракот.

За потсетување, принцезата од Велс ја објави дијагнозата на рак во март, шокирајќи ја јавноста која не очекуваше дека по малигниот тумор кој го зафати кралот Чарлс III, сличен може да ја снајде и нивната сакана принцеза. Веднаш по објавувањето на дијагнозата на Кејт, принцот Вилијам ги намали јавните ангажмани за да и помогне на сопругата и да ја поддржи и преку терапија и воспитување на нивните три деца.

Принцезата Кејт и покрај тоа што и беше дијагностициран рак, покажа став кој покажува храброст и решителност во борбата против оваа болест. Нејзината сила и оптимизам се инспирација за многумина, како во Велика Британија, така и ширум светот. Иако е соочена со предизвиците во лекувањето на ракот, принцезата Кејт е фокусирана на своето закрепнување и ја поддржува семејството. Нејзината решителност и позитивен став се клучни во борбата против оваа маѓепсана болест.

Принцот Вилијам и принцезата Кејт се благодарни за сите пораки за поддршка и љубезност што ги добија од луѓето ширум светот. Нивното семејство е благодарно за вашата поддршка и молитви додека минуваат низ овој тежок период.

Поврзани новости