Фамилија на лавови во Боцвана си најдоа нова „играчка“, откако на фотографот ненадејно му испаднал апаратот.
Според фотографката Барбата Јенсен Ворстер, нејзинот апарат и испаднал од рацете, а тоа го искористиле животнити и и го одзеле.
За среќа, фотоапаратот бил одземен од лавовите за кратко време, а Ворстер порача дека нема да го промени апаратот, иако завршил во уста на лва.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.