Дојде нешто вкусно и крцкаво: Отворен првиот КФЦ ресторан во Скопје

by fokus 13:11
13:11

Американскиот бренд за брза храна, КФЦ го отвори својот прв ресторан во Сити мол.

Американската компанија ќе инвестира повеќе од 10 милиони евра и согласно подготвениот бизнис план планирано е да се отворат повеќе ресторани во земјава со околу 400 нови работени места.

Компанијата KFC e основата во 1991 година, а седиштето е во Кентаки. Со повеќе од 20 илјади продажни места распоредени во 123 земји KFC е втор најголемо ресторан за брза храна, веднаш по Мекдоналдс

Поврзани новости