Како што може да се забележи на фотографијата, фасадата на Владата почна да пука, и тоа на повеќе места.

За реновирање на владината зграда, заедно со оградата, беа потрошени над 17,6 милиони евра. Но и покрај прескапата цена, фасадата почна да попушта, а ваква појава досега беше забележана на повеќе објекти од проектот „Скопје 2014“.

 

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.