Земјотрес го погоди Пелопонез

by fokus

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровта скала., денеска го погоди грчкиот полуостров Пелопонез.

Земјотресот се случил на длабочина од 10 километри под површината на земјата, со епицентар на 37 километри западно од градот Метони.

Засега нема информации за повредени лица или за предизвикана штета.

Поврзани новости