Силјановска со двојно водство пред Пендаровски

by fokus

Државната изборна комисија објави првични резултати од претседателските избори, според кои Гордана Силјановска засега има водство пред Стево Пендаровски.

За Силјановска гласале 71.777 граѓани, а за Пендаровски 35.302 гласачи.

Ова се резултати од обработени речиси 17% од гласовите.

Поврзани новости