За неносење маска 572 казни

by Fokus 10:02
10:02

По однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 572 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи и во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

- Advertisements -

Поврзани новости