(ВИДЕО) Мицкоски на средба со коалицијата „Твоја Македонија“, разговарале за формирање на идната Влада

by Fokus

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски денеска остварил средба со претседателите на партиите во состав на коалицијата „Твоја Македонија“.

Било констатирано дека Коалицијата оствари успешен и историски резултат кој создава и одговорност за реализирање на очекувањата.

Мицкоски добил поддршка од претседателите на коалициските партии за отпочнување на преговори за состав на идната Влада.

Според заклучокот на состанокот разговорите треба да се водат на основа на постулати за забрзан економски развој на Македонија, силна борба против криминалот и корупцијата и европските интеграции врз база на принципи и вредности.

Поврзани новости