(ВИДЕО) Автобус полн со патници падна во река во Санкт Петербург – загинаа 7 луѓе

by Fokus

Автобус падна во река во Санкт Петербург, загинаа најмалку седум лица, јавуваат руските медиуми.

На видео снимка прикажана на социјалните мрежи се гледа автобусот како губи контрола на патот и завршува во реката.

Според првичните информации, 6 лица се хоспитализирани, а бројот на загинати во моментов изнесува 7.

Возачот наводно бил уапсен и одведен во полиција на сослушување.

Поврзани новости