ВИДЕО: Таравари и неговите симпатизери ја слават победата во Гостивар

by Фокус 21:27
21:27

Приврзаниците на кандидатот за градоначалник на Гостивар од Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, веќе ја слават неговата победа во оваа општина.

Според засега неофицијални информации, тој освои околу 1.500 гласа повеќе од неговиот противкандидат од ДУИ, Невзат Бејта.

- Advertisements -

Поврзани новости