Заев прогласи голема победа, побара од раководството на ВМРО-ДПМНЕ да ја преиспитаат одлуката за непризнавање на изборите

by Fokus 21:28
21:28

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев прогласи голема победа низ цела Македонија.

– Им честитам на сите граѓани за денот на демократијата. На денешниот втор круг, граѓаните ја потврдија победата и се определија за поквалитетен живот за сите. Уште од вечерва ја продолжуваме акцијата за живот во Македонија. Зборот е збор. Ние нашиот збор го дадовме. Не смее да има еуфорија, завршуваат прославите вечерва, од утре почнуваме со работа. Ги повикувам и ВМРО-ДПМНЕ да го преиспитаат својот став за непризнавање на изборите. Ги разбирам емоциите на раководството за таквата одлука и апелирам во прв план да ги стават интересите на граѓаните – истакна Заев.

- Advertisements -

Поврзани новости