Цветанка Ласкова или Едмонд Адеми можни министри за култура

by fokus 20:05
20:05

Министерот за култура, Асаф Адеми, можно е да ја напушти функцијата, а како причина се споменува неговата здравствена состојба, објави „Телма“. Според извори на телевизијата министерот веќе втора седмица користи боледување и не доаѓа на работа.

Неофицијално, три имиња сега се вртат во круговите на владеачката СДСМ:  Аднан Џаферовски, Цветанка Ласкова и Едмонд Адеми. Се очекува новиот министер за култура да биде познат по завршување на претседателските избори.

Поврзани новости