Трамп негира апсење шпиони на ЦИА во Иран

by fokus 16:41
16:41

Американскиот претседател Доналд Трамп категорично негираше дека Иран уапсил 17 лица кои Техеран ги обвинил дека се шпиони на ЦИА и дека некои осудиле на смртна казна.

„Извештајот за заробување шпиони на ЦИА од страна на Иран е целосно лажен”, напиша Трамп на Твитер.

- Advertisements -

„Нула од вистината. Само уште повеќе лаги и пропаганда што објавува религиозен режим што е лош и нема идеја што да прави”, наведе Трамп на Твитер

Поврзани новости