Пожар во куќа во Кисела Вода, 12 пожарникари три часа се бореле со огнот

by fokus 09:03
09:03

Пожар во куќа на улицата „Невена Георгиева Дуња“ во скопската населба Кисела Вода избувнал ноќеска околу еден часот по полноќ.

Во пожарот, нема повредени лица, а биле опожарени 200 метри квадратни.

- Advertisements -

Во гаснењето што траело до 04:15 часот учествувале 12 пожарникари со шест противпожарни возила.

Поврзани новости