Возачот на камионот: Повторно се родив, се тресам целиот!

by fokus 09:16
09:16

Италија се уште не може да се опорави од трагедијата која се случи при уривањето на надвозникот кај Џенова, каде загинаа 42 лица. Во сеќавање ќе остане возачот на камионот, кој за дел од секундата ја избегна смртта.

„Се случи чудо. Не верувам се уште, се тресам целиот. Повторно се родив. На ништо не се сеќавам, освен на тоа дека стоев со камионот пред провалија“, рече возачот на камионот.

- Advertisements -

Поврзани новости