Канческа-Милевска и Јанакиески денеска на распит во Кривичен суд

by fokus 10:49
10:49

Министерката за култура, Елизабета Канческа-Милеска и поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, денеска треба да се појават на распит кај судија на претходна постапка во скопскиот Кривичен суд.

Двајцата функционери на ВМРО-ДПМНЕ се првоосомничени во новите два случаи на Специјалното јавно обвинителство „Тендери“ и „Топлик“.

- Advertisements -

СЈО за сите осомничени во двата случаи побара Судот да им изрече мерки на претпазливост.

Поврзани новости